צרו קשר

מפגש 2 – קהילת מובילי מצוינות תפעולית

דף הבית Aviv > קהילת מובילי מצוינות תפעולית > מפגש 2 – קהילת מובילי מצוינות תפעולית

המפגש התקיים בתאריך 5/11/2018 בחברת נטפים, המפגש עסק ב-Everlasting Lean, שמענו הרצאות מקצועיות ומעשירות בעולם ה-LEAN.

תודה לחברת נטפים על האירוח הנפלא.

 

 

דודי בן הרוש, מנהל פעילות בקבוצת AVIV AMCG, עסק בהרצאתו בגורמים המשפיעים על שימור ה-LEAN בארגון לאורך זמן, שניים מאותם גורמים הם עיסוק ביצירת תרבות ארגונית של מצוינות בארגון ועיסוק בניהול השינוי בארגון בכלים פרקטיים, בהובלת המנהלים בכל הרמות, במעשים (ולא רק בדיבורים). דודי הדגיש בהרצאתו שארגון שמתעניין רק בכלי ה-LEAN ולא עסוק בשינוי הדרך בה המנהלים חושבים ומתנהגים –  לא יצליח לשמר את הצלחות הכלים לאורך זמן. ההרצאה היתה מלווה בדוגמאות ו”טיפים” מנסיונו הרב בהטמעת תרבות של מצוינות וכלי LEAN בארגונים שונים בשנים האחרונות.

אלעד שמילוביץ, מנהל האיכות והמצוינות בנטפים, סיפר בפתח דבריו על החברה, על השלב בו הם נמצאים במסע המצוינות שהחל בתחילת שנת 2014,  שיתף אותנו כי נטפים בחרו במתודולוגיה ה- Lean כדי לייצר תקשורת טובה בין האתרים הפזורים ברחבי העולם ולצורך שבירת הסילואים ויצירת כלים סטנדרטיים לשיפורי ביצועים תפעוליים. אלעד גם הציג את שיטת מדידת ה”בגרות” בסולם ה- LEAN של האתרים השונים.

רן אלבהרי, מוביל המצוינות הגלובלי בנטפים, דיבר על החוויה האישית שלו במסע, שהתחיל בחברת AVIV AMCG ולאחר מכן כאיש צוות בנטפים. כמו כן, הרחיב רן על התמיכה בחברות הבת של נטפים והציג את תהליך ההכשרה של מובילי המצוינות בחברה, נתן דוגמאות לשיפורים שבוצעו כחלק מההטמעה והציג את הצעדים העיקריים בעתיד.

זיו צפריר מנהל מפעל מגל שאירח את הכנס, סקר את ההצלחות והאתגרים בעולם המצוינות באתר ולסיום, התקיים סיור ב-GEMBA ביחד עם צוות ההנהלה של האתר ביקרנו במחלקות השונות כדי לראות הלכה למעשה את ההטמעה ברצפת הייצור.

דודי בן הרוש, מנהל פעילות בקבוצת AVIV AMCG, איתגר את המשתתפים בסדנת “בונים מצוינות”, בסדנה המשתתפים לקחו חלק ובחנו את הארגונים המיישמים מצוינות ב-3 מימדים שונים. בסיומה, הציגו נציגי הצוותים את המאפיינים הללו וניתן היה להבין כיצד מתנהלות חברות המיישמות מצוינות בהצלחה. מעבר לכך, הסדנה יצרה אינטראקציה בין המשתתפים ונוצרו היכרויות חדשות בין מובילי ה-LEAN מהארגונים השונים.

את המפגש סיימנו בסיור במפעל נטפים, בסיור נחשפנו לתהליך הייצור במפעל ולכלי ה-LEAN המיושמים במפעל. זיו צפריר, מנהל מפעל מגל שאירח את הכנס, סקר את ההצלחות והאתגרים בעולם המצוינות באתר וליווה אותנו לסיור ב-GEMBA ביחד עם צוות ההנהלה של האתר ביקרנו במחלקות השונות כדי לראות הלכה למעשה את ההטמעה ברצפת הייצור.