צרו קשר

הבלוג

ייעוץ ניהולי

מנהלים צמיחה מהשורה התחתונה

מקסום פוטנציאל הצמיחה מתוך שיפור שורת הרווח וצמצום עלויות תפעוליות

המציאות המשתנה וחוסר היציבות של השוק מאלצת ארגונים לבחון מחדש, במרווחי זמן קצרים, תהליכים במישור העסקי והתפעולי ולקבל החלטות מהירות שמקרים רבים רחוקות מהתכנית האסטרטגית. בתקופה זו של חוסר וודאות, הנטייה הטבעית היא לשמר את הקיים – צמצום הוצאות ככל הניתן ודחית החלטות שעלולות לטלטל את הספינה. אך למרות המאמצים הרבים לנהל באופן מיטבי את המשבר, הוא מביא עימו אתגרים משמעותיים של מחסור בחומרי גלם, ירידה ותנודתיות בביקושים, מחסור בכוח אדם, בעיות תזרים שמשליכות על שרידות הארגון. היכולת העסקית של ארגון להתמודד עם ירידה בהכנסות, לצד גידול בהוצאות הינה קריטית להמשך צמיחה עסקית.

מאמצים שינוי במציאות חדשה
האם ניתן להגדיל הכנסות תוך שיפור הרווחיות? בהחלט. מתודולוגיה מקיפה, שפותחה ע”י צוות הייעוץ של AVIV AMCG, מביאה איתה פתרון להגדלת הכנסות תוך צמצום העלויות התפעוליות.

מדובר בתהליך, מהיר וממוקד בו מנתחים ובונים תמונת מצב מלאה של אסטרטגית קווי המוצרים והלקוחות, אסטרטגית התמחור, שרשרת הערך, היתרון התחרותי וניצול הזדמנויות לצמצום הוצאות. בארבעה שלבים נבנית תכנית עם פוטנציאל גידול בהכנסות בשיעור של 10%-5% וצמצום העלויות התפעוליות בשיעור של 20%-10%.

 

 

בבחינת שורת ההכנסות נבחן האם המודל העסקי ממקסם את הפוטנציאל העסקי?
האם קו המוצרים מביא לאופטימום מבחינת הרווחיות? מהי מדיניות הארגון כלפי הלקוחות? האם הארגון מעניק רמת שירות הולמת ללקוחות האסטרטגיים שלו? האם כלל הלקוחות של  הארגון צריכים לקבל את אותה רמת שירות?האם תמחור המוצרים ממקסם את הפוטנציאל שהשוק מאפשר?

ובניסיון לצמצם עלויות תפעוליות נבחן את תפיסת ההפעלה בארגון והאם קיים איזון בין עלויות התפעול ורמת השירות של הלקוח.
נבחן את שרשרת הערך והאם היא מייצרת יתרון תחרותי. ננתח את התהליכים בארגון ואופן ביצועם, האם ישנם בעיות בממשקים והיכן הבזבוזים. נאתר ההזדמנויות לצמצום בעלויות.

אנו רואים לקוחות רבים שלנו שממקדים את העשייה בשיפור שורת הרווח בלבד, לפעמים בניתוק מסוים מההיבט התפעולי. בעתות משבר מדובר בתפיסה שלא מאפשרת לארגון לממש את מלוא פוטנציאל הצמיחה העסקית שלו ופוגעת בגמישות התפעולית. בניתוח הסינגרטי שלנו, נבנה ללקוח מערך המלצות עסקיות ותפעוליות שמציג חלופות למודל העבודה, תפיסת הפעלה גמישה, מיקוד בקווי מוצרים ומדיניות התמחור, המלצות לצמצום עלויות ישירות ועקיפות.

 

 

אהבתם?

קבלו את התכנים שלנו ישירות לתיבת המייל

זאת תחילה של ידידות מופלאה (:

ממש בקרוב נתחיל לשלוח לך תכנים, נתראה באינבוקס!

תגובות:

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני רוצה לראות מה השאר כתבו