צרו קשר

הבלוג

ייעוץ ניהולי

להשקיע ביסודות כדי לבנות לגובה: שיפור אפקטיביות בעולם הנדל”ן

ענף הנדל”ן מתמודד עם לא מעט אתגרים. הוא מאופיין באי יציבות, היקף עבודה משתנה תדיר, שינויים בשערי מטבע, עליות מחירי חומרי גלם, שחיקת רווחי פרויקטים בשל הפרשי תכנון מול ביצוע, רגולציה משתנה, טכנולוגיות בנייה ואוטומציה, וכל אלו מגיעים לצד דרישה למצוינות וציפייה תמידית לשיפור חווית הלקוח.

המון שאלות מעסיקות את מובילי הענף. איך אפשר לשפר את העמידה ביעדי הפרויקטים עם כל כך הרבה חוסר ודאות? איך נמנעים מטעויות קריטיות בתחשיבים ובתהליכי הגבייה? איך מחלקים נכון את עומס המשימות ומונעים צוואר בקבוק? איך בתוך כל זה מגדילים את היקף העבודה מבלי להגדיל משאבים, והאם זה אפשרי בכלל?

אנחנו יודעים מניסיוננו בליווי ארגונים ממגוון ענפי המשק, שאפשר לשפר ולהתייעל בכל תחום, אם רק יודעים לגעת בנקודות הנכונות. לכן, מיפינו את האתגרים המשמעותיים ביותר עבור ענף הנדל”ן, ויש לנו גם דרכים מדויקות להתמודדות איתם.

אילו אתגרים מעסיקים אותנו?

שינויים מהירים בהיקף הפעילות
פגשנו לא מעט חברות שצמחו בבת אחת מיזם יחיד שנחל הצלחה לחברה שמתמודדת עם מספר פרויקטים במקביל, או לחלופין חברות שנדרשו להתרחבות והצטמצמות בתוך פרקי זמן קצרים. אז מה עושה ארגון שרגיל לחשוב בקטן ופתאום צריך לתמוך בהיקפי פעילות גדולים? וכיצד מתנהל ארגון שבו כמות העבודה משתנה בכל פרויקט? במקרים כאלו נדרש תכנון מבנה ההעסקה וחלוקה נכונה בין עובדים קבועים וקבלני משנה, כך שהארגון לא יאבד את האיזון עם כל שינוי, ויוכל להכיל את נקודות הקיצון. לצד זה, חשובה בניית תשתית מובנית להעסקת קבלני המשנה, כדי שיעבדו בהתאם לתורה הארגונית.

הגדרת תפקידים
אחד האתגרים העיקריים העומדים בפנינו הוא תוצאה של אופי המבנה הארגוני של חברות בענף הנדל”ן, שהוא בדרך כלל מבנה רזה, עם מעט עובדים. במבנה ארגוני מסוג זה הגדרת התפקידים וגבולות הגזרה בין התפקידים השונים מעורפלת עד לא קיימת.

המשמעות – חוסר איזון בעומסים על עובדי החברה, מצבי צוואר בקבוק, משימות ש’נתקעות’ ופגיעה ברצף העבודה האידיאלי ובשלמותו. לכך מתווספת העובדה שרבות מהחברות בענף לא מקיימות מדידה ובקרה כי רבים מבעלי התפקידים מועסקים במיקור חוץ, ולכן גם לא תמיד צפים מקורות הכשל, שמובילים לפגיעה ברווחיות ובשמה של החברה.

תקנות ורגולציה
אחד משיאני ההתמודדות עם בירוקרטיה בארץ הוא ענף הנדל”ן, שתמיד נדרש להתאים את עצמו לרגולציה משתנה, להיות כפוף לוועדות, אישורים וחוקים, שלעיתים משפיעים באופן דרמטי על הפעילות ועל שורת הרווח.
כל אלו מגיעים לצד מגמות שגם הן לעיתים מחייבות – מצד הרגולטור או מצד הלקוח – כמו בנייה ירוקה, בנייה חכמה וכדומה.

מצוינות בשירות
אז נכון, להיות מצוינים זה לא אתגר ייחודי לענף הנדל”ן, אבל הוא בהחלט מאפיין גם את התחום הזה. החברות בענף מתמודדות עם דרישות מרובות מצד הלקוחות – בראש ובראשונה לאיכות ולשקיפות. ללקוחות יכולת השוואה גבוהה יותר והשפעה על התהליך, ובקרב רבות מהחברות עולה הרצון לחזק את חווית השירות עבורם.

תהליכי שיפור אפקטיביות ארגונית
אפשר לשפר ולייעל תהליכי עבודה, גם בסביבת עבודה דינאמית כשל ענף הנדל”ן. ביחד נוכל לתכנן עבורכם אסטרטגיה לעמידה איכותית ביעדי החברה ולשפר את הביצועים העסקיים.

איך עושים את זה?
אפשר לשפר ולייעל תהליכי עבודה, גם בסביבת עבודה דינאמית כשל ענף הנדל”ן, בעזרת אסטרטגיה לעמידה איכותית ביעדי החברה ולשפר את הביצועים העסקיים.

אבחון ארגוני מהיר. כלי שבאמצעותו לומדים את הארגון, מאתרים את הנקודות המורכבות יותר, סוקרים את מבנה כוח האדם ובעלי התפקידים ומוצאים הזדמנויות לשיפור והתייעלות.

בניית תוכנית עבודה. מגדירים את אסטרטגיית השירות הארגונית, מאתרים חלופות ליישום התייעלות – במדדים של ניהול, תפעול והון אנושי, מוצאים את נקודת האיזון האופטימלית בין רמת שירות ורווחיות, ומטמיעים מנגנוני מדידה ובקרה שעוזרים לארגון להמשיך בשיפור מתמיד.
תכנית העבודה כוללת יעדים לטווח הקצר, הבינוני והארוך, הסדרת תהליכי העבודה הנוכחיים ובניית תהליכי עבודה עתידיים נכונים ומותאמים למאפייני החברה.

בשורה התחתונה
לא בונים את הבית מחדש אבל כן משפרים את החלוקה הפנימית של הקירות. באמצעות תהליך אסטרטגי קצר וממוקד, ניתן לראות שיפור בעמידה ביעדים, בשורת הרווח ובחוויה הטובה של הלקוחות שלכם, ולשמור על יציבות גם בתנאי שוק משתנים.

אהבתם?

קבלו את התכנים שלנו ישירות לתיבת המייל

זאת תחילה של ידידות מופלאה (:

ממש בקרוב נתחיל לשלוח לך תכנים, נתראה באינבוקס!

תגובות:

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני רוצה לראות מה השאר כתבו