צרו קשר

שינויים במבנים מאוכלסים

דף הבית Aviv > פורום מנהלי נכסים ובינוי > שינויים במבנים מאוכלסים

במפגש השלישי של פורום מנהלי נכסים ובינוי עסקנו בשינויים במבנים מאוכלסים והאתגרים שעומדים בפני מנהלי הנכסים בביצוע שינויים בסביבת עבודה מאוכלסת.

מרגלית מוסה פרידברג מדדים (KPI) לעלויות ניהול ותחזוקת מבנים. ה- Benchmark התבסס על מחקר שנעשה בקרב 1,500 ארגונים גדולים בארה”ב. בהרצאה התייחסה מרגלית, בין היתר, להתפלגות ההוצאות של אחזקה, ניקיון ותשתיות. במהלך הדיון עלה כי לא קיימים מדדים מהימנים עבור פעילות נכסים ובנוי בישראל ואנו נאלצים להסתמך על מדדי ארגונים בסדרי גודל ובעלי תרבות ארגונית שונה מהקיימים בישראל.

דוד אטיאס הציג בהרצאתו דגשים לניהול שיפוץ של נכס מאוכלס, שלבי תכנית עבודה לשיפוץ וחשיבות הצורך בניהול סיכונים מוקדם לפרויקט בינוי שכזה. בדיון עם המשתתפים עלה צורך במודל מוגדר להתנהלות עם סיטואציות לא מתוכננות בעת שיפוץ. מכיוון שלא קיימת מתודולוגיה מבוססת להתנהלות שכזו סוכם שמומלץ לשים דגש על תכנית ניהול סיכונים מפורטת בהתאם לצרכי הארגון.

אנני גלר התייחסה בהרצאתה לשיפוץ מבנים קיימים עפ”י תקן בנייה ירוקה. מכיוון שמנהלי נכסים רבים נאלצים להתמודד עם מבנים ישנים שלא נבנו תחת תקן בניה ירוקה, הציעה אנני את התועלות שבשיפוץ ירוק מבחינת חסכון הארגון לטווח הארוך.

עו”ד יצחק מיוחס הציג למשתתפים נקודות ההערכות מומלצות לקראת שנת המס החדשה: לאילו פרטים כדאי להתייחס בחשבון הארנונה של הנכס ותאריכים חשובים שיש לעקוב אחריהם לעדכון מחירים.

גלריית תמונות

*מיועד לסמנכ"לי תפעול, מנהלי נכסים, תשתיות ובינוי

עוד מהארוע